ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO ROK B 2024r

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.
Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».

Oto słowo Pańskie.

Zesłanie Ducha Świętego to jedno z najważniejszych wydarzeń w liturgicznym kalendarzu chrześcijańskim, szczególnie dla wiernych Kościoła katolickiego. Jest to uroczystość obchodzona w dniu Pięćdziesiątnicy, która zamyka okres Wielkanocy. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu istotnemu wydarzeniu, jego znaczeniu oraz wpływowi na życie chrześcijańskie.

Zesłanie Ducha Świętego to wydarzenie pełne znaczenia i mocy. Jest to nie tylko kluczowy moment w historii Kościoła, ale także istotny aspekt osobistej wiary każdego chrześcijanina. W dniu Pięćdziesiątnicy, kiedy Kościół obchodzi to wydarzenie, jest to okazja do głębokiego docenienia obecności i działania Ducha Świętego w naszym życiu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*